Genç Yeteneklerden Güç Birliği…

Üç yetenekli isim bir araya gelerek tek bir koleksiyona imza attılar. KOZA Tasarım Yarışması finalisti Seydullah Yılmaz tasarımlara imza atarken, baskı kumaş tasarımları ve kumaş seçimleri Who Are Those People ekibi tarafından, styling ve aksesuar tasarımları ise Muhammed İloğlu tarafından yapılarak yeni nesilde tasarımda birliğin gücü vurgulanırken, üç yetenekli isim Mercedes-Benz Fashion İstanbul’da koleksiyonlarını bir defileyle gerçekleştirdiler.

WSM; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun üç genç tasarımcı tarafından bir proje olarak geliştirildi. Moda Tasarımın üç farklı alanında yetkin olarak çalışmalarını sürdüren tasarımcılar bu üç alanı bir ortak paydada buluşturup üç farklı bakış açısının, tasarım anlayışını tek bir dilde sundular.

Aynı tasarımın hem desenli hem desensiz versiyonlarının yer aldığı, styling ile ileri taşınan defile, ekibin doğru kumaş ve kurguyla beş ana görünümü tekrar ele alıp bambaşka beş yeni görünüm elde etmesiyle farklılaştı. Görünümler, styling’in diliyle aslında birbirinin aynısı olan toplam 10 görünümden kendi içinde geçişlerle birbirinden tamamen farklı hale geldi.

 

WSM   Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi   KOZA Tasarım Yarışması   Seydullah Yılmaz   Who Are Those People   Mercedes-Benz Fashion   Mercedes-Benz Fashion İstanbul