Gala Modern’de Eğitime Destek İçin Yarışıldı

İstanbul Modern’in çocuk ve gençlere yönelik eğitim programlarını desteklemek amacıyla düzenlenen Gala Modern, geçtiğimiz Cuma akşamı Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleşti. On bir sanatçı ve bir sanatçı ikilisinin yapıtları, çocukların eğitim projelerine destek için Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil’in yönetimindeki destek yarışında yer aldı. Gecenin destek çağrısı ise 18-25 yaş arası yaklaşık 20 bin gence her Salı ücretsiz müze deneyimi sunan “Genç Salı” projesi için yapıldı

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek 2019 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern, Ege Yapı ana sponsorluğunda bu yıl ilk defa farklı bir mekânda gerçekleşti.

İstanbul Modern’in Beyoğlu’ndaki geçici mekânında hizmet vermesinden dolayı müze dışında gerçekleşen Gala Modern gecesine bu yıl Hasköy Yün İplik Fabrikası ev sahipliği yaptı. A. Lange&Söhne'nin de destek olduğu gecenin konsept tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık, etkinlik tasarımı ve organizasyonunu ise dDf üstlendi. Gecenin lezzetleri ise ünlü şef Carlo Bernardini imzasını taşıdı. Sunuculuğunu her yıl olduğu gibi bu yıl da Rana Erkan Tabanca’nın yaptığı gecede, müzenin eğitim projelerine kaynak sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.

istanbul   modern   hasköy