Fetiblue’nun İlk Solo Albümü Yayınlandı…

Türkiye Blues ve Rock sahnelerinin en yetenekli gitarist ve vokalistlerinden Feti Çağlayan, nam-ı diğer Fetiblue’nun ilk solo albümü “Kuş Ekmeği”, Lin Records etiketiyle yayınlandı.

 

 

Sözü ve müziği Fetiblue’ya ait 10 şarkıdan oluşan “Kuş Ekmeği”, Cem Tuncer, Süleyman Bağcıoğlu, Çağlayan Yıldız, Efecan Tuncer, Ercüment Orkut, Engin Recepoğulları, Bulut Gülen, Barış Doğukan Yazıcı, Fatma Baba ve Ediz Hafızoğlu gibi Türkiye Blues, Rock ve Caz dünyasından usta isimleri aynı stüdyoda buluşturdu.

Türkiye Blues ve Rock sahnelerinin en yetenekli gitaristleri ve vokalistleri arasında gösterilen Feti Çağlayan’ın ilk solo albümü “Kuş Ekmeği”, Lin Records etiketiyle yayınlandı. Söz ve bestesi Fetiblue’ya ait 10 şarkıdan oluşan Blues ve Rock türündeki albüm, sanatçının resmi müzik kanallarından dinlenebilir ve indirilebilir.

Geçtiğimiz yıl “Resurrection” adlı single’ı ile solo kariyerine merhaba diyen Feti Çağlayan, ilk albümü de olan “Kuş Ekmeği”nin, uzun yılların birikimiyle ortaya çıktığını ve planlanmış değil, “sabah uyanıp da birden okulu asmaya karar vermek gibi, o an’da” yaratıldığını söylüyor ve “Anılarını ve arkadaşlarını hatırladığın anlarda, yaşanan her şeyin yerini bulduğunu düşünürsün ya, ‘Kuş Ekmeği’ de işte öyle an’lardan birinde, kendiliğinden çıktı” diyor.

 

 

 

 

 

fetiblue   kuş ekmeği