Erol Evgin’den Unutulmaz Konser

Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, geçtiğimiz akşam Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da unutulmaz bir konser verdi.

İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği konserini “Söyle Canım” şarkısıyla açan Erol Evgin, yaklaşık 2,5 saat sahnede kaldı.

 

Sahne öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erol Evgin, 10 Nisan’da 50. sanat yılını kutlayacağını söyledi. Güzel bir 50. yıl konseri olacağını ifade eden Evgin, “Farklı bir konser olacak. Çocukluğumdan bu güne uzanan bir hikaye olacak. Şu an ciddi bir hazırlık içindeyiz.” dedi. 50. yıla özel olarak 25 yıl önce seslendirdiği Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun ‘Yaşadım yıldızlar şairimdir’ şiirini yeniden yorumlayacağını belirten Evgin, “Konsere onunla başlayacağım” diyerek konserle ilgili küçük bir tüyo verdi.

 

“80’li yıllarda dövüş filmleri çok modaydı. Bizim Murat, çok dertli tabii babası naif, efendi bir adam. Sonra ben de Gülşen Bubikoğlu’yla “Renkli Dünya” isimli bir filmde oynadım. Filmde de dövüş sahnelerim var. Murat, karizmayı düzeltti. ‘Baba okula gelsene’ demeye başladı. Murat’la okulda bir yürüyüşümüz var görmeniz lazım” sözleriyle “Neydi O Yıllar” şarkısını söyleyen Erol Evgin, salonu kahkahaya boğarken, büyük alkış aldı. 

 

40 yıllık dostluk

Erol Evgin’i izleyenler arasında sinema dünyasına adını altın harflerle yazdıran Türker İnanoğlu da vardı. Kuliste bir araya gelen İnanoğlu ve Evgin, 40 yıllık dost olduklarını söylediler. Evgin’i, izleyenler arasında Işıl Yücesoy da vardı. 

erol evgin   türker inanoğlu