Ercüment Orkut’un “Persona”sı New York Caz’ının Peşinde...

Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Ercüment Orkut’un ikinci solo albümü "Persona", Lin Records etiketiyle yayınlandı. Orkut’un personalarından ‘personasızlığını yaratma’ yolculuğunu anlattığı albümde, sanatçı tarafından yazılmış 8 beste akustik piyano trio formatında yorumlanıyor. Güncel New York cazının ve ses dünyasının peşine düşen "Persona"da Ercüment Orkut’a, Amerikalı basçı Matt Hall ve usta davulcu Volkan Öktem eşlik ediyor.

 

Terell Stafford’dan China Moses’a, Ferit Odman’dan Kenan Doğulu'ya, farklı türlerde bir çok usta isme sahnede ve stüdyoda eşlik etmiş, Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Ercüment Orkut’un ikinci solo albümü “Persona”, Lin Records etiketiyle dijital müzik kanallarında yayınlandı. Ercüment Orkut’un günümüz New York cazının ve ses dünyasının peşine düştüğü albümde, müzikleri sanatçıya ait 8 orijinal beste, akustik piyano trio formatında yorumlanıyor.

Prodüktörlüğünü Ercüment Orkut ve Tamer Temel’in birlikte yaptığı “Persona”da, akustik piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Matt Hall ve davulda Volkan Öktem yer alıyor. Piyano trionun avantajlarını yaratıcı diyaloglarla kullanmayı hedefleyen üçlü, çalgılarının renklerinden müziğin armonik ve ritmik öğelerine, bütün müzikal parametreleri empresyonist bir tavırla sunuyorlar.

Ercüment Orkut’un “Persona”sı New York Caz’ının Peşinde   Ercüment Orkut