Eğlence ve lezzetin değişmeyen adresi:Bodrum Marina Yacht Club

Bodrum marina içindeki özel konumu, farklı konseptlerdeki restoranları ve leziz menüleriyle Marina Yacht Club, Bodrumlular için eğlencenin ve lezzetin dört mevsim değişmeyen adreslerinden biri. Yılın her günü canlı müzik gruplarının sahne aldığı mekanda yaz-kış içinizi ısıtan bir atmosfer var.Marina Yacht Club Bodrum, marina içindeki eşsiz konumu ve lezzetli mutfağıyla 12 ay, haftada yedi gün, günün ilk ışıklarından gecenin geç saatlerine kadar aynı kalite ve titizlikle misafirlerini ağırlıyor. Şehir merkezinde olması sebebiyle kolayca ulaşabileceğiniz Marina Yacht Club Bodrum, bölgenin iyi yemek sunan rafine mekanlarının başında geliyor. 2003 yılından bu yana hizmet veren ve bünyesinde üç restoranla dört bar bulunan mekan, yalnızca restoran ve barlarıyla değil, Bodrum’un gözde eğlence mekanlarından biri olarak da anılıyor. Caz, Latin ve Pop müzik alanlarında, Türkiye’de ve dünyada adını duyurmuş yetenekli sanatçılar, yıl boyunca misafirlere unutamayacakları saatler yaşatıyor.

Marina Yacht Club, yerli-yabancı yat sahiplerinin, yelken sporcularının ,sanatçıların, kişisel zevkleri gelişmiş, kaliteli yemek ve müzik anlayışında olan “Bodrum müdavimi” diye tabir edilen profiliyle farklı yerlerden gelen misafirlerini bir sohbet ortamı içinde buluşturan mekan olma özelliğine de sahip. Mekan içinde yaratılan alternatif seçenekler, mutfağı, servis kalitesi ve her gece gerçekleşen canlı müzik performanslarıyla tercih edilirliğini koruyor ve arttırıyor. 1800 metrekarelik alanda yüksek sezonda günlük ortalama 1000-1500 misafir ağırlayan mekan için artık “bir Bodrum klasiği” dersek abartmış olmayız. Öte yandan mekan, Marina Yacht Club işletmesi olan New Old Club ve Liman Köftecisi ile de misafir sayısını yılda 500 bin kişiye ulaştırıyor.

 

Aynı mekanda farklı seçenekler

Marina Yacht Club, İtalyan Restaurant, Club Restaurant ve Roof Marine olmak üzere dünya mutfağının seçkin örneklerini misafirlerine sunan üç farklı restoranı bünyesinde barındırıyor. Sabah kahvaltısıyla başlayan hizmet, öğle yemeğinin ardından muhteşem gün batımı eşliğinde sunulan aperatifler, zengin şarap kavından dileyen konukların kavdan kendisinin seçebileceği çok özel şaraplar ve içeceklerle devam ediyor. Bu keyfi, birçok yöre ve ülkeye ait tatlardan oluşan bir akşam yemeği takip ediyor.

Marina Yacht Club’da yer alan üç restoranın menülerinde de ödüllü Şef Hasan Hüseyin Erdem’in imzası var. Mevsimsellik de ön planda tutularak belirli dönemlerde menülerde birtakım yenilemeler yapılıyor. İtalyan Restaurantı Caffe Del Corso’da ağırlıklı olarak Akdeniz Mutfağı’nın örnekleri sunuluyor. Sabahın erken saatlerinden akşama kadar zengin kahvaltı, sandviçler, odun ateşinde pişmiş pizzalar, enfes tatlılar ve değişik kokteyller sunan İtalyan Restaurant’ın favori lezzetlerinden biri ise kıtır tavuklu safranlı tagliatella. Makarnalar ve focaccia’lar da dahil olmak üzere her şey günlük olarak mekanın mutfağından çıkıyor. Mekanın bir diğer restoranı olan Club Restaurant daha çok Türk ve dünya mutfağından seçme lezzetlerle hizmet veriyor. ‘Yacht Club Spesiyal Kebap’ ise restoranın favori lezzeti. Öte yandan, günlük taze balık çeşitleri de tercih edilen lezzetlerden... 

 

Bodrum’a karşı teras keyfi

Marina Yacht Club içinde en romantik dokuya sahip olan restoran, Roof Marine diyebiliriz. Özellikle yaz aylarında Bodrum’un en çok tercih edilen mekanlarından biri olması da tesadüf değil. Eşsiz Bodrum manzarasını gözler önüne seren ve lezzetli yemeklerin yanında geceyi görsel bir şölene dönüştüren Roof Marine, Bodrum Kalesi’nin ışıklarını da masanıza taşıyor. Akdeniz Mutfağı’nın seçkin örnekleriyle Türk meze çeşitlerini uyum içinde sunan restoranda fine dining konsept söz konusu. Roof Marine’in favori lezzetleri arasında ise özel sosta hazırlanmış Lagos Buğulama ve Deniz Mahsullü Yaban Pilavı başı çekiyor. Özel sosunda servis edilen Kalamar Dolma ise mutlaka denenmesi gereken seçeneklerden biri.

 

Ege’de olmanın avantajlarını değerlendirmeyi ihmal etmeyen mekan, bu anlamda bölgenin yerel nimetlerinden de faydalanıyor ve menülerde Bodrum’a özgü lezzetlere yer veriliyor. Köpeoğlu ve Bodrum otlarından özel olarak yapılan kavurma bu özel lezzetlerden. Ot kavurmada, o gün pazarda hangi taze otlar varsa onlar tercih ediliyor. Karışık otlar soğanla çok az kavrulduktan sonra süzme yoğurt ve acı biberle servis ediliyor. Marina Yacht Club verdiği kaliteli ve kapsamlı hizmeti makul fiyatlarıyla herkes için ulaşılabilir hale getiriyor.

Bodrum Marina Yacht Club   Marina Yacht Club   mekan