Ediz Hafızoğlu’dan 10 Kasım Müzikleri

Ediz Hafızoğlu’nun müziklerini yaptığı “10 Kasım 1938 / Atatürk’ün Son Yolculuğu” belgeselinin soundtrack’i yayınlandı. Lin Records etiketiyle çıkan ve Ediz Hafızoğlu’nun 13 orijinal bestesinden oluşan albüm, sekseninci yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün son yolculuğunu müziğe döküyor.

Müzisyen ve prodüktör Ediz Hafızoğlu’nun müziklerini yaptığı “10 Kasım 1938 / Atatürk’ün Son Yolculuğu” belgeselinin soundtrack’i çıktı. Lin Records etiketiyle yayınlanan albüm, sanatçının resmi dijital müzik kanallarından dinlenebilir ve indirilebilir.

 

“Bugün Türkiye yağmur yağmadan ıslandı”

 

Albümün müzikal kariyerinde çok önemli bir yerde durduğunu belirten Ediz Hafızoğlu, “Belgeseldeki müzikleri o dönemi düşünerek ve aslında Atatürk’e olan borcumu kendi adıma az da olsa ödemeye çalışarak besteledim” diyor ve yapım sürecini şu sözlerle anlatıyor: “Biri hariç tüm müzikler solo piyano için yazıldı, Ercüment Orkut bundan önceki tüm işlerde olduğu gibi piyanonun başındaydı. Ece Ünsal da sesiyle bir parçaya ruhunu kattı. Hem Atatürk’ün modern anlayışını, hem köklerimizi hem deçağdaş müzik öğelerinin harmanlandığı bir albüm oldu ‘10 Kasım 1938 / Atatürk’ün Son Yolculuğu’. Atatürk’ü çocuk yaşta görmüş, onunla göz temasında bulunmuş, yaşayan son temsilcilere bu değerli söyleşileri yapan Cem Fakir ve ekibi sayesinde görüntüler ve müzikler birbirine dokundu. Belgeselde de geçen ‘Bugün Türkiye yağmur yağmadan ıslandı’ cümlesi ise hem belgesele hem de müziklere damgasını vurdu.”

 

 

ediz hafızoğlu   10 kasım   lin records   atatürk'ün son yolculuğu