Dünyanın ilk hijabi modeli Halima Aden 20-21 Nisan’da İstanbul’da...

Halima Aden’in kendi adını taşıyan ilk bone koleksiyonu, Modanisa.com sponsorluğunda üç yıl sonra yeniden İstanbul’da gerçekleştirilen Modest Fashion Week’te görücüye çıkacak.

 

Aden’in yanı sıra modest giyim konusunda ulusal ve uluslararası alanda önde gelen 20’den fazla tasarımcının yer alacağı etkinlik 20-21 Nisan tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

İlk olarak 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen sektörün öncü etkinliği Modest Fashion Week, Londra (2017), Dubai (2017) ve Jakarta’nın (2018) ardından ‘evine’ dönüyor. Modanisa.com’un sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Modest Fashion Week süresince modest fashion sektörünün kalbi İstanbul’da atacak. Modest fashion sektöründeki en önemli tasarımcılar, markalar, influencerlar ve tüketicileri bir araya getirerek küresel bir platform oluşturan İstanbul Modest Fashion Week’te ayrıca sektörün en yeni trendleri görücüye çıkacak.

Dünyanın ilk hijabi modeli Halima Aden’in Modanisa’ya özel tasarladığı ve kendi ismi ile çıkardığı bone koleksiyonunun lansmanı da Modanisa İstanbul Modest Fashion Week kapsamında gerçekleştirilecek. Somali asıllı ABD’li model, 2016 yılında katıldığı güzellik yarışmasında moda dünyasının dikkatini çekti ve dünya çapında büyük bir popülarite kazandı. Toplamda 27 parçadan oluşan seçkin Halima Aden x Modanisa koleksiyonu, Aden’in ilk iş birliği olmasının yanı sıra kendi adını taşıyan ilk koleksiyon.

Dünyanın ilk hijabi modeli Halima Aden 20-21 Nisan’da İstanbul’da   Modanisa.com   Halima Aden   Modest Fashion Week