Doğu Anadolu’nun Gizli Hazinelerini Jolly İle Keşfetmeye Hazır Olun…

Bu bahar rotayı Doğu Anadolu’nun gizli hazinelerine doğru çevirmenin tam zamanı! Jolly’nin Doğu’nun HazineleriTuru ile Kars, Van, Erzurum, Elazığ, Erzincan, Sivas ve daha nicelerini, Doğu Anadolu’nun cennet köşelerini keşfedeceksiniz. Birçok ilden katılabileceğiniz Doğu’nun Hazineleri Turu ile tam bir keşif rotası sizleri bekliyor. 6 gece konaklamalı olarak sürecek olan bu turun başlangıç fiyatı ise 1.699 TL olarak belirlendi. Üstelik rezervasyonunuzu %25 ön ödemeli yapıp, kalanını tura sadece 3 gün kala tamamlayabilirsiniz.

Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi sınırlarında bulunan, Amerika’da bulunan Grand Kanyon’un ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. Ardından ise Kemaliye-Divriği arasında insanların elleri ile oyarak açtığı yol sizleri karşılayacak.

Elazığ’da Harput Kalesi’ni göreceksiniz. Burada 4.000 yıllık tarihi Harput Kalesi’ne neden Süt Kalesi denildiğini, Arap Baba Türbesi’nin ve ‘Bitlis’te Beş Minare’ türküsünün hikayelerini öğreneceksiniz.

 

Bu turdaki bir diğer rotanız ise Van olacak. Burada Kral Gagik adına yaptırılmış olan ve bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan Akdamar Adası sizleri karşılayacak. Ardından ise göl kıyısında eşsiz bir manzaraya sahip Van Kalesi, Kedi Evi, halı ve kilim atölyeleri sizleri bekliyor olacak.

Turun devamında ise Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı ve İshak Paşa Sarayı siz gezginleri karşılayacak.

Jolly