Deneyimli Astronot Chris Hadfield Eyüpoğlu Kolejinde Konferans Verdi….

International Space Station (İSS) ın kaptanlığını yapan Deneyimli Astronot Chris Hadfield geçtiğimiz günlerde Eyüpoğlu Çamlıca Kampüsünde ilk, ortaokul, Kolej ve Fen Lisesi öğrencilerine konferans verdi.

Bir süredir Türkiye’de olan UUİ'nin ilk Kanadalı komutanı olarak tarihe geçen 53 yaşındaki Hadfield, geçtiğimiz günlerde  Sunset Grill & Bar müdürü Gazi Akyol tarafından misafir edilerek keyifli bir gün geçirmişti. Uzayda yürüyen ilk Kanadalı astronot ve aynı zamanda eski Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri savaş pilotu olan Hadfield önceki gün ise Eyüpoğlu Kolejinde bir konferansa katıldı. Eyüpoğlu Çamlıca Kolejinde öğrencilere bilgi ve deneyimlerini sunan Chris Hadfield İstanbul'da geçirdiği keyifli günlere bir yenisi daha ekledi. Cenk Eyüboğlu ise Chris Hadfield'ın gerçekleştirdiği konsferansı ölümsüzleştirmek için çektiği kareleri " International Space Station (İSS) ın kaptanlığını yapan, 4.000 saat uzayda kalmış, deneyimli Astronot Chris Hadfield bugün Eyüpoğlu Çamlıca Kampüsümüzde ilkokul, ortaokul, Kolej ve Fen Lisesi öğrencilerimize konferans verdi. Gözlemevimizde toplandık." notu ile Instagram hesabından paylaştı. 

Deneyimli Astronot Chris Hadfield Eyüpoğlu Kolejinde Konferans Verdi   International Space Station   Eyüpoğlu Çamlıca Kampüsü   Eyüpoğlu   Chris Hadfield