Dasdas’ta Bob Geldof Rüzgarı…

İki ayrı güne yayılan Festtogether geçtiğimiz gün Ataşehir’deki DasDas’ta sosyal sorumluluk deyince tüm dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olan İrlandalı rockstar ve aktivist Bob Geldof ve Büyük Ev Ablukada (Akustik) grubunun konserleri ile start aldı.

“Demokratik bir şehir olan İstanbul’da olmak büyük bir onurdur. Teşekkürler İstanbul” cümlesini Türkçe söyleyen Bob Geldof, sonrasında en sevilen şarkılarını arka arkaya söyleyerek hayranlarını coşturdu.

Geceye katılan cemiyet ve sanat hayatından ünlü isimler arasında Mert Fırat, İdil Fırat, Koray Candemir, Didem Balçın, Tülin Özen, Sibel Kerimoğlu, Hande Tibuk, Feraye Tanyolaç ve Serhan Süzer vardı.

Dünyaca ünlü aktivist, konserini bitirirken “İrlandalı ya da Türk olmanız fark etmez, hiç kimse siyasi fikirleri nedeniyle yargılanamaz” dedi. Bir sezon boyunca 7’den 70’e sayısız sanatseveri ağırlayan DasDas, bu konserle birlikte sezona hızlı bir giriş yaptı. Yeni sezonda kapalı gişe oyunları, yeni prodüksiyonları ve konser ile atölyeleriyle misafirleriyle buluşacak olan mekanda, birçok etkinlik sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Mert Fırat   İdil Fırat   Koray Candemir   Didem Balçın   Tülin Özen   Sibel Kerimoğlu   Serhan Süzer   Dasdas’ta Bob Geldof Rüzgarı   Bob Geldof