CTQ ve Ricky Ford Aynı Sahnede…

Türkiye caz müziğinin en iyi gitarist ve prodüktörlerinden Cem Tuncer’in kurduğu ve Ediz Hafızoğlu, Engin Recepoğulları ve Volkan Hürsever gibi usta müzisyenlerden oluşan caz grubu Cem Tuncer Quartet (CTQ), yeni albümleri öncesi ısınma turu konserleriyle İstanbul ve Ankara’da müzikseverlerle buluşuyor. CTQ’nun konuğu ise, modern cazın yaşayan en iyi saksafonculardan Ricky Ford olacak.

Caz gitaristi, prodüktör ve müzisyen Cem Tuncer tarafından 2011 yılında kurulan ve Türkiye modern cazın usta isimlerini bir araya getiren Cem Tuncer Quartet (CTQ), yeni albümleri için ısınma konserlerine çıkıyor. Gitarda Cem Tuncer’in yanı sıra, davulda Ediz Hafızoğlu, tenor saksafonda Engin Recepoğulları ve basta Volkan Hürsever’den oluşan CTQ, ilk kez kendi bestelerinden oluşan ve Mart ayında yayınlanacak albümleri öncesinde İstanbul ve Ankara’da caz severlerle buluşuyor.

8 Ocak Salı akşam Bova Sahne’de, Çarşamba akşamı DasDas’ta, 10 Ocak’ta ise Ankara Gaga Play’de gerçekleşecek konserlerin sürpriz konuğu ise, yaşayan en büyük saksafon sanatçılarından Ricky Ford olacak. Aralarında Abdullah Ibrahim, Charles Mingus, Mercer Ellington, George Cables’ın da olduğu bir çok caz efsanesiyle çalmış, onlarca albüme imza atmış Amerikalı sanatçı, Ocak ayında yayınlanacak CTQ albümünde de yer alarak, ilk kez bir Türkiyeli müzisyenin albümünde çalmış olacak.

Abdullah Ibrahim   Charles Mingus   Mercer Ellington   George Cables   Ricky Ford   Ediz Hafızoğlu   Engin Recepoğulları   CTQ ve Ricky Ford Aynı Sahnede