Contemporary İstanbul, sanat hayatını bir araya getirdi…

Contemporary İstanbul, 13. yıl etkinlikleri çerçevesinde Casa Dell’Arte Club House Lisbon işbirliği ile 17 Mayıs’ta Lizbon’da düzenlediği davette uluslararası sanat camiasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

Contemporary Istanbul (CI), 13. yılı vesilesiyle çağdaş sanatın merkezi olan şehirlerde ve önemli sanat etkinlikleri ile eş zamanlı olarak uluslararası davetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Contemporary Istanbul’un, ARCO Madrid tarafından başlatılan genç sanat fuarı ARCO Lisbon sırasında, Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Casa Dell’Arte Club House Lisbon’un kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter ev sahipliğinde gerçekleştirdiği davete çok sayıda koleksiyonerin yanı sıra ulusal ve uluslararası çağdaş sanat galerilerinden de önemli isimler katıldı.

Contemporary Istanbul’dan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Bakıcı Güreli ile İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın katıldığı davetin açılış konuşmasını Contemporary Istanbul Fuar Direktörü Kamiar Maleki  ve Casa Dell’Arte Club House Lisbon’un kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter yaptılar. Davetin katılımcıları arasında Türkiye Cumhuriyeti Lizbon Büyükelçisi Hasan Göğüş ve eşi Zerrin Göğüş, MAAT Müzesi direktörü  Pedro Gadanho, Tokyo Art Club başkanı Bernard Chenebault, Koleksiyonerler Yunus Büyükkuşoğlu ve Gamze Büyükkuşoğlu, Leal Rios Çağdaş Sanat Vakfı Yöneticisi ve Küratörü Miguel Leal Rios, sanat tarihçisi Maria Isabel Da Veiga , Nuran Ökter Bernard, İsrail Müzesi’nin modern sanat küratörü Adina Kamien-Kazhdan, Emekli Büyükelçi Luis Bastos De Almeida, koleksiyoner Ayşe Umur, sanatçı Christina Ataide,  Iragui Galerisi’nin sahibi Ekatherina Iragui, , koleksiyoner Ana Paulo Belo, bilim insanı Elizabeth  Peyton-Jones, Çağdaş İstanbul Vakfı ve CI Dialogues danışmanı, koleksiyoner Vanessa Arelle, Richard McAlpine, Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı, Siyah Beyaz Galeri’nin sahibi Sera Sade ile Portekiz’den ve Avrupa’dan çok sayıda koleksiyoner ve sanatçı da yer aldı.

Contemporary Istanbul   sanat hayatını bir araya getirdi   Contemporary İstanbul   Casa Dell’Arte Club House Lisbon