ÇEV Sanat 10. Yılını Kutladı…

“ÇEV Sanat Genç Yetenekler" projesi 10. Yıl dönümünü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle kutlandı.

ÇEV Sanat Kurulu'nu oluşturan Cihat Aşkın, Fazıl Say, Bülent Evcil ve İbrahim Yazıcı tarafından seçilen ve ÇEV Sanat tarafından eğitim desteği verilen Türkiye'nin müzik alanındaki en yetenekli gençleri sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri tarafından organize edilen konserin onur konuğu Nuri Bilge Ceylan oldu. Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Miray Daner, Pınar Deniz, Kubilay Aka genç müzisyenlerle sahne aldı. Konseri aralarında Heves Ekinci, Dalia Garih, Feryal Gülman, Sernur Çifiçi, Nüket Eczacıbaşı ve Dilek Türker’in de bulunduğu cemiyet ve iş hayatının önemli kadın temsilcileri de izledi. 

Çağdaş Eğitim Vakfı – ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri, 10 yıllık serüveni şöyle anlattı: “2009 yılında başlattığımız Genç Yetenekler projesiyle; ülkemizi kültür elçileri olarak yurt dışında temsil edecek üstün yetenekli gençleri keşfederek, yurt içi ve dışındaki eğitimlerine destek oluyoruz. Müziğin, sanat dalları arasında, evrenselliğinin yanı sıra, insanları bir araya getiren barışçıl bir yanı var. O nedenle müzik alanında yetenekli gençlere öncelik verdik. Gençlerimiz; Sanat Kurulu’nu oluşturan Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı, Bülent Evcil’in değerli katkılarıyla şimdiden, ülkemizin birer sanat elçisi oldu. Hepsi uluslararası düzeyde takdir gördüler. Dünyanın en önemli yarışmalarında birincilikleri ülkemize kazandırdılar. Dünyanın en önemli salonlarından davet alarak konserler verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. ÇEV Sanat olarak projeyi geliştirmeyi sanatın diğer dallarındaki gençlere de imkan yaratmayı arzu ediyoruz. Bu yıl en büyük amacımız ÇEV Sanat Akademisini kurmak. Bunun için yardımseverlerin desteğini bekliyoruz. Böylece Genç Yetenekler Projesini büyüterek yetenekli gençlerimizin markalaşma süreçlerini hızlandırmak ve sanatın diğer dallarındaki yetenekli gençlere de imkan tanımak istiyoruz. Toplumun her kesiminden insanlarımızın, Türkiye’nin çağdaş yüzünü dünyada tanıtan bu gençleri, ilerledikleri bu yolda desteklemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yolculukta bizi yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

ÇEV Sanat 10. Yılını Kutladı