Cerebral Palsy’li Öğrenciler Diploma Aldı

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere, kaynaştırma odaklı eğitim veren Metin Sabancı Okulları’nda okuyan 11 öğrenci bu yıl mezun oldu. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nda düzenlenen ve ünlü şarkıcı Simge’nin de yer aldığı Mezuniyet Töreni’nde Cerebral Palsy’li öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı.

15 Mayıs Salı günü öğrenciler ve aileleri birbirinden güzel ve renkli dakikalara şahit oldu. Öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğu dile getiren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin; “Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, edindikleri becerileri kalıcı hale getirmek, hayata hazırlamak bizim en büyük görevimiz. Öğrencilerimizin yanında olmak ve gelişimlerini gözlemlemek bize büyük mutluluk veriyor. Onlar bizim evlatlarımız. Eğitimde başarının sırrı sevgidir, fedakarlıktır. Okulumuzda eğitim gören çocuklarımıza büyük emek veren, her zaman sevgi ve fedakarlıkla onların yanında olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları Müdürü Faik Benli ise; “Kurulduğumuz günden bugüne okulumuzun en büyük amacı öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlamak oldu. Hafif Düzey Zihinsel Engelliler Okulumuzda temel amacımız öğrencilerimizin kaynaştırma yoluyla akranları ile birlikte eğitimlerine devam etmeleridir. Bu nedenle derslerde yoğun olarak akademik becerilerin kazandırılmasına odaklanıyoruz. Uygulama Okulumuzda ise ana amacımız öğrencilerimize temel becerileri kazandırmak, günlük hayata adapte etmek, kendi kendilerine yetebilme becerilerini kazandırmaktır. Geçtiğimiz yıllarda okulumuzdan mezun olup kaynaştırma öğrencisi olarak eğitimlerine devam eden öğrencilerimizi takip ediyoruz. Onların başarıları bizlere büyük mutluluk veriyor” dedi.

 

simge   Cerebral Palsy