Cemiyet Dünyası Sergide Buluştu…

Kültür ve sanatın gelişimine önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun İstanbul’a taşıdığı Leica Gallery, 13 Eylül – 24 Kasım tarihleri arasında moda ve portre fotoğrafçılığında “Işık Ustası” olarak bilinen Horst P. Horst’un “Horst: Moda ve Portreler” başlıklı Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Doğuş Grubu’nun Leica Camera AG işbirliğiyle İstanbul’a taşıdığı Leica Gallery, moda ve portre fotoğrafçılığında “Işık Ustası” olarak bilinen Horst P. Horst’u ağırlıyor. Sanatçının İstanbul serisinden fotoğrafları da Dünya’da ilk kez bu sergide görücüye çıkıyor. Sergi kapsamında Mine Kalpakçıoğlu ev sahipliğinde düzenlenen özel davete Hülya-Cem Kalyoncu, Zeynep Mutlu, Beste Yurttaş, Nil Karaibrahimgil, Serdar Erener, Müge Sırmabıyık, Julide Berkman, Nil Bentürk, Arzu Kunt gibi cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Gerçeküstü, etkileyici ve zamansız karelerin yaratıcısı Horst, 60 yıllık olağanüstü kariyerinde fotoğraflarıyla Vogue ve House and Garden dergilerinin sayfalarını süsledi. Horst, moda fotoğraflarının dışında aktrislerden yazarlara, devlet başkanlarından kraliyet ailesine dek birçok ünlünün portresini de çekti.

horst