Cartıer, Ocean’s 8 Filminin Mücevherlerine Hayat Verdi

Cartier, Ocean’s 8 filmi için yüksek mücevhercilik tasarımlarının en iyi örneklerinden birini hazırladı. Ocean’s 8 için hazırlanan bu replika kolye, Maison de Cartier’nin yeni sinematografik işbirliğinde, cesur ve korkusuz ruhunu yansıtıyor.

Ocean’s 8 tarafından filmin tek mücevher ortağı olarak teklif alan Cartier, kadınlara kendileri gibi olmaları için cesaret veren geçmişi nedeniyle, projede yer almaya karar verdi. Bir mücevher tasarımcısından, filmdeki soygun sahneleri için çok özel bir parça tasarlaması talep edilince, bu süreç son derece meşakkatli ve heyecan verici bir girişime dönüştü. Cartier, filmde kullanılacak bu çok özel parça için, Paris’te rue de la Paix’de bulunan mücevher atölyelerini harekete geçirdi. Atölyedeki mücevher zanaatkarlarının bu görevi sekiz hafta içerisinde tamamlamaları gerekiyordu. Cartier, sinema filmine özel hayal gibi bir tasarım yapılması için tüm zanaatkarlığını bu kolyeye vakfetti ve tamamlanan kolyeyi Paris’ten New York’a gönderdi.

Cartier, beş gece süren ve Metropolitan Müzesi’nde çekilen sahnelerde, Cartier koleksiyonunda yer alan mücevherler, saatler ve aksesuarları, filmde rol alan oyunculara emanet etti. Filmde sıkça karşımıza çıkan ve New York'un simgelerinden biri olan Maison de Cartier, ana sahnelerin çekildiği mekân haline geldi. Filmin çekilebilmesi için Maison de Cartier, iki gün boyunca ziyarete kapatıldı ve salonları adeta birer sinema setine dönüştü.

Film Hakkında:

Ocean’s 8, başarılı “Ocean’s” serisinin en yeni filmi. Yönetmenliğini ve ortak senaristliğini Gary Ross’un üstlendiği filmde Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina ile birlikte Rihanna ve Helena Bonham Carter gibi isimler yer alıyor. Debbie Ocean (Sandra Bullock’un hayat verdiği Danny Ocean’ın kız kardeşi), New York’ta her yıl düzenlenen Met Galası’nda yapılacak olan, ama imkansız gözüken bir soygun operasyonu için kadınlardan oluşan bir ekip kuruyor. Soyguncuların hedefinde ise Anne Hathaway’in hayat verdiği aktris Daphne Kluger’in takacağı, Cartier imzalı efsane pırlanta kolye, Toussaint var.

cartier   oceans 8   helena bonham carter   anne hathaway