Candan Erçetin Günay'ı Ayağa Kaldırdı

Türk müziğinin güçlü seslerinden Candan Erçetin, Günay Restaurant'ta sahne aldı. Kendisini izlemeye gelenlere adeta unutamayacakları bir akşam yaşatan Erçetin, "Hepiniz hoş geldiniz. Bu gece 1960'lı yıllardaki şarkılardan başlayarak müzikal bir serüvene çıkacağız." diyerek programına nostalji rüzgarı ile başladı.

Sahnesinin ilk yarısında Fransızca'dan Türkçe'ye uyarlanmış şarkılara ağırlık veren Candan Erçetin "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" şarkısı ile çıktığı Günay sahnesinde geçmişten günümüze birçok ölümsüz eseri seslendirerek kendisini dinlemeye gelen konuklarına tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti. Candan Erçetin özellikle hareketli şarkılardaki danslarıyla misafirlerinin coşkusunu ikiye katladı.

Sahnesinin ikinci yarısında farklı bir kıyafet ile sahneye çıkan Candan Erçetin kendisine ait olan "Git" şarkısını seslendirerek performansının ikinci bölümünün açılışını yaptı. Yunanistan ve Bosna Hersek gibi ülkelerde de sıkça söylenen şarkı ve türkülerden taptığı bir seçki ile dinleyicilerine özel bir sürpriz yapan Candan Erçetin, son şarkısını söylemeden önce "Ata'nın sevdiklerinden bir türkü istemiş misafirimiz var. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir gecede, böylesine güzel bir türküyü seve seve okurum. Hele ki o türkü Atatürk'ün sevdiği türküyse..." sözlerini dile getiren Erçetin, "Vardar Ovası" türküsünü de okuyarak muhteşem geceyi noktaladı.

 

Öte yandan, gecede sahne alan "Kargalar Kafeste" grubu da, söylediği Türkçe ve yabancı şarkılar ile geçmişten günümüze bir çok eseri kendilerine özel üsluplarıyla yorumlayarak geceye renk attılar.

candan erçetin   günay