Candan Erçetin Bilfen Filarmoni Orkestrası İle Aynı Sahnede...

Türkiye’nin ilköğretim düzeyindeki öğrencilerinden kurulu ilk ve tek filarmoni orkestrası ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası’ ve ‘Bilfen Korosu’, muhteşem bir geceye daha imza attı. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 500 kişilik orkestra ve koro, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen geleneksel yıl sonu konserinde Candan Erçetin ile birbirinden güzel parçaları seslendirdi.

Öğretim yılının bitmesine sayılı günler kala, Bilfen Ortaokullarının İstanbul içi ve İstanbul dışı tüm kampüslerinden, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda  yaklaşık 500 kişilik Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu, bu kez Türk Pop Müziğinin eşsiz sesi Candan Erçetin ile aynı sahneyi paylaştı. Bilfen Okulları kültürel ve doğal mirasların korunması adına UNESCO ile yaptığı iş birliği neticesinde Göbeklitepe için poster çalışmaları, broşür hazırlıkları yapan ve imza kampanyası başlatan öğrenciler sahnede Candan Erçetin’den de imza aldılar. Gecede asıl mesleğinin klasik arkeoloji olduğunu ve daha önce farklı antik kazılarda çalıştığını belirten Erçetin, “böyle bir kampanyaya destek vermemenin mümkün olmadığını, bu kampanyaya katılmaktan ve imzalamaktan büyük mutluluk ve onur duyacağını” ifade etti.

Candan Erçetin Bilfen Filarmoni Orkestrası İle Aynı Sahnede   Candan Erçetin   Bilfen   Bilfen Korosu   Bilfen Filarmoni Orkestrası