Bursader İstanbul Şubesi Kuruldu...

Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından kurulan BUSADER İstanbul, BUSADER yönetim kurulu üyeleri ile İstanbul yönetimi Villa Bosphorus’ta sosyal mesafeli öğle yemeğinde bir araya geldiler.

BUSADER Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Özgüle yaptığı konuşmasında şunları söyledi. “BUSADER olarak kurulduğumuz günden bu yana sağlık ve eğitim alanlarında topluma önemli katkılarda bulunduk. Her yıl tıp öğrencilerine burs sağlıyoruz, bu yıl burslu öğrenci sayımız 80 oldu. Sağlık alanında hastanelerin ihtiyaçları olan ekipman ve tefrişatı sağlıyor, bireysel yardımlarla hastalara dokunuyor, engelli olanların hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Öğrencilere verdiğimiz maddi ve manevi desteklerle ülkemizin geleceğine, toplumun her kesimine verdiğimiz eğitimlerle de gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. İki yıl üzerinde çalıştığımız Obezite 360 Projemizle ulusala yayılan önemli çalışmalar yaptık. Ülkemizin gelişiminde en önemli iki nokta olan sağlık ve eğitim alanlarında tüm ülkeye yayılan bir yapılanma ile çalışmalarımızı sürdürmek üzere ilk olarak İstanbul şubemizi hayata geçirdik. İstanbul’un ardından kurulacak Gaziantep, Ankara ve diğer illerle gelişimimiz sürecek. “

BUSADER İstanbul’un Başkanı Dr. Yasemin Yakut olurken, yönetim kurulu üyeleri Başak Oral, Banu Sağnak Erten, Deniz Ataç, Ezra Çetin, Dr. Oya Öztan Peker, Dr. Nazan Cihan’dan oluşuyor.

Derneğin yönetim kurulundan Tülin Günbatılı, Sinem Uğurgün, Esin Seymen, Elif Evke ve Bursa’dan diğer üyeler yemeğe katılırken; İpek Develi, Petek Ertüre, Şebnem Demir, Elif Akyazıcı Girgin, Derneğin kuruluş yemeğine İstanbul’dan katılan diğer isimler oldu.

Bursader   İstanbul   Bursa Sağlık   Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği   Villa Bosphorus