Burcu Esmersoy’un Dolgu Merakı...

Burcu Esmersoy’un sunduğu ‘’Burcu ile Hafta Sonu’’ programına konuk olan Dermatoloji ve İmmünoloji Uzmanı Prof.Dr.Başak Kandi yüz dolgusu ve dolgu dünyasındaki son gelişmeleri anlattı.Burcu Esmersoy programda kendisininde merak ettiği ve özellikle son zamanlarda güzellik alanındaki en çok kullanılan dolgu yöntemleri hakkındaki soruları sordu.

Günümüzde en popüler dolguların Mesofiiller kalıntı bırakmayan dolgu olduğunu belirten Prof. Dr. Başak Kandi özellikle FDA’nın onayladığı BDDE oranının en düşük olduğu dolguları tavsiye etti. Kandi: ‘’BDDE oranının düşük olması yapılan dolgunun güvenli olduğunun en büyük kanıtıdır. Mesofiller dolgu gurubunda bu oran 0.1 den daha küçüktür. Dolguların yapıldıktan sonra cilt altında kalıntı bırakmasına neden olan etken maddeler var  eğer bu maddenin dolgu içerisindeki miktarı fazla ise dolgunun etkisi bitse bile kalıntı dediğimiz cilt altında nodüller bırakır ki bu hiç istenmez. Eğer bu etken madde düşük miktarda ise kalıntı bırakmaz.’’ diyerek  konuya dikkat çekti. Burcu Esmersoy'un Güzellik mi? güvenlik mi? sorusunu ise Prof.Dr Başak Kandi; mesofiiller dolgu grubundan uygulama yaptığı global intense dolgular ile kişileri güvenli bir şekilde güzelleştiriyoruz diyerek cevapladı. Kandi;bu dolgular ile 3 altın nokta yüz toparlama, burun dolgusu, çene dolgusu, dudak dolgusu ve gözaltı dolgu uygulamalarının da güvenli bir şekilde nasıl yapıldığını programda anlattı. 

Esmersoy Uyardı; Merdiven Altı Güzellik Merkezlerine Dikkat…

Burcu Esmersoy son zamanlarda dolgu yaptırmanın çok popüler olduğunu söylerken,''merdiven altı'' olarak tabir edilen sözde güzellik merkezlerinde  yapılan uygulamalar içinde izleyicilerini uyararak aman dikkat dedi.

Burcu Esmersoy’un Dolgu Merakı   Burcu Esmersoy