Bozcaada’dan İlhâm Alan Şarkılar: Bozcaada Caz Festivali 2020 ‘Keşif’ Yayında...

Ağustos ayı boyunca seyircisine çevrimiçi Keşif programıyla bağlanan Bozcaada Caz Festivali’nin bu yıla özel hazırladığı sürprizlerinden biri de Bozcaada Caz Festivali 2020 ‘Keşif’ albümü olacak.

Space Goats işbirliğiyle bugün (28 Ağustos) yayınlanan albüm, geçmiş yıllarda festivalde sahne almış usta müzisyenleri bir araya getiriyor. Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Çağrı Sertel, Deniz Mahir Kartal, Elif Pıtırlı, Emir Ersoy, Sarp Maden, Seçil Akmirza ve Volkan Öktem’in Bozcaada'dan ilham alarak hazırladıkları özgün bestelerinden oluşan Bozcaada Caz Festivali 2020 Keşif albümünü dijital müzik kanallarından dinleyebilir ve indirebilirsiniz. Ağustos boyunca Keşif programını çevrimiçi kanallarına taşıyan Bozcaada Caz Festivali’nin Space Goats iş birliğiyle yayınladığı müzik albümü Bozcaada Caz Festivali 2020 Keşif, bugün (28 Ağustos) dijital platformlarda yayınlandı.

Türkiye’nin usta caz müzisyenlerini bir araya getiren albüm, geçmiş yıllarda festivalde sahne almış müzisyenlerin Bozcaada'dan ilham alarak hazırladıkları özgün bestelerini ilk kez dinleyenlerle buluşturuyor.

allaturca, 3dots ve fermente’nin ortaklığında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle ve Kendine Has, Volkswagen ve Jack Lives Here’ın katkılarıyla düzenlenen Bozcaada Caz Festivali ve Space Goats tarafından tasarlanan albüm bugünden itibaren dijital müzik kanallarından dinlenebilir ve indirilebilir.

Bozcaada Caz Festivali 2020 Keşif albümü; Seçil Akmirza ve Alp Ersönmez’in Beşik”, Sarp Maden’inCazadabo, Deniz Mahir Kartal ve Cenk Erdoğan’ınPolente Feneri”, Volkan Öktem’inMira, Çağrı Sertel’in Geçer”, Emir Ersoy’unLefkofrisve Elif Pıtırlı’nın “Vahit” adlı şarkılarından oluşuyor. Tüm şarkıların mastering’ini Cem Büyükuzun’un yaptığı albüme, Seçil Akmirza, Ercüment Orkut, Alper Yılmaz, Caner Üstündağ, Mustafa Haybat, Mustafa İpekçioğlu, Abbas Karacan, Doğukan Çokşeker gibi caz müzisyenleri de sesleri veya enstrümanlarıyla katkıda bulundular. Albümün kapağı ise illüstrasyon sanatçısı Sedat Girgin’in imzasını taşıyor.

Space Goatstan ilk albüm...

3dots, Alp Ersönmez, Doğukan Çokşeker ve Volkan Öktem’in kurucusu olduğu, Londra, Berlin ve İstanbul menşeili prodüksiyon şirketi Space Goats’un yayınladığı ilk albüm de olan Bozcaada Caz Festivali 2020 Keşif, dijital müzik kanallarından dinlenebilir ve indirilebilir.

Bozcaada’dan İlhâm Alan Şarkılar: Bozcaada Caz Festivali 2020 ‘Keşif’ Yayında   Bozcaada Caz Festivali