Bol Oksijenli Ve Denizli Bir Tatil Hayal Edenlere Jolly’den Likya Turları...

Antik medeniyetlerin gölgesinde, mavi ve yeşilin en doğal tonları… Yaz tatilinde şahane manzaralar eşliğinde tatilini yaşamak isteyenlere Jolly’nin karşı konulmaz bir teklifi var; Likya Turları… Doğal güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla gezginlerin her zaman gözdesi olan Likya’ya tatil severler birçok ilden ve neredeyse sezon boyunca her gün çıkışlı ister uçak ister otobüs yolculuğu yaparak ulaşabilirler.

2 geceden başlayan seçeneklerle bu eşsiz turda rotalar ise; Dalyan, Ortaca, Muğla, Akyaka, Gökova, Göcek ve Ölüdeniz. Likya Turu’nun başlangıç fiyatı ise 789 TL olarak belirlendi. Her Hafta çıkış imkanı ile gezginler Likya ile randevulaşabilirler. Bu tura %50’ye varan erken rezervasyon indirimleri ile yerinizi ayırtabilirsiniz. Üstelik rezervasyonunuzu %10 ön ödemeli yapıp, kalanını tura sadece 1 gün kala tamamlayabilirsiniz.

Likya’da gezginlerin ilk rotası yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan’’ olarak bilinen Sakar Geçidi olacak. Gökova Körfezi’nin güzelliğini de tattıktan sonra tatil severler evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka’ya geçecekler. Akyaka’nın ardından gezginler Gökova tekne turu için yola çıkacaklar. Denizler tanrısı Posedion Sarayı’na ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau’nun deyimiyle “Dünyanın Cenneti” dediği Gökova’da gezginlerin görecekleri yerler arasında ayrıca Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, Sedir Adası ve Lacivert Koy da bulunuyor. Tatil severlerin bir sonraki doğa harikası rotası ise Batı Menteşe Dağları’nın altından milyonlarca gözden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı olacak. Burası Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, aynı zamanda su tavuğu, su yılanı, susamuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor.

Gezginlerin bu turda bir sonraki rotaları ise 12 Adalar olacak. Göcek Adası, Yassıca Adası, Hürriyet Adası, Zeytinli Ada, Bedri Rahmi Koyu, Boynuz Bükü, Domuz Adası gibi yerlerin gezileceği bu mavi yolculuğun ardından tatil severler Muğla – Yörük kültürünün tanıtıldığı, birçok bitki, yağ ve balı alarak evlerine ganimetlerle dönecekleri Yörük Pazarı’na gidecekler. Hazır Fethiye’deyken Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak buradan yamaç paraşütü yapmak ise Jolly’nin özel tavsiyesi…

Gezginlerin bir sonraki rotası ise şimdilerde terk edilmiş hayalet bir köy olan eski Rum köyü Kaya Köyü olacak. Tatil severler bu köyün ara sokaklarında dolaşırken, köyün eski sahiplerinin izleriyle geçmişe dönecekler. Kaya Köyü’nün ardından ise tatil severleri Türkiye’nin eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz bekliyor. Gezginler bu deniz keyfinin ardından kanal teknesiyle Dalyan turu yapacaklar. Seyahat tutkunları Dalyan’da saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü’ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görecekler.

Bol Oksijenli Ve Denizli Bir Tatil Hayal Edenlere Jolly’den Likya Turları   Jolly