Bodrum Caz Festivali Tüm Hızıyla Sürüyor...

Heyecanla beklenen Bodrum Caz Festivali Oasis Avm Sümbül Sokak’ta açılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin eserlerinin sergilendiği Bodrum Caz Festivali Afiş Tasarım Yarışması Sergisi ile başladı. Basının, üniversite akademisyenlerinin, festival yönetiminin ve müzikseverlerin katıldığı açılış kokteyline ülkemizin değerli piyanistlerinden Uraz Kıvaner müzikleriyle eşlik etti.

  

Mine Sanat Galerisi’nde Cazın İmgeleri – Atilla Atala ve Reşat Demirkol sergisi açılışında Reşat Demirkol saksofonuyla katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Açılış Konseri 1 Eylül’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Solist: Sibel Köse konseri ile gerçekleşti.

2 Eylül’de Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünü yaptığı Pop ve Caz Söyleşisine katılan Özlem Oktar Varoğlu, Nükhet Duru, Jehan Barbur ve İlhan Erşahin Pop ve Caz kültürlerinin yurt dışında ve ülkemizdeki durumu üzerine sohbet ettiler. Ardından Bir Bilet İki Festival kapsamında Bodrum Caz Festivali ile Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin iki konseri Gümüşlük Festival Alanı’nda buluştu.

3 Eylül’de ise Off Gümüşlük’te Nühket Duru Sings Jazz projesi ile Bodrum Caz Festivali’nin Pop ve Caz olan teması ile tam örtüşen bir konser verdi.

4 Eylül’de ZAİ’de Yıldız İbrahimova ve Kaan Bıyıkoğlu, ardından Antik Tiyatro’da Kenan Doğulu İhtimaller Projesi ile sahne alacak.

9 Eylül’e kadar devam edecek olan festivalin programı ile ilgili detaylar www.bodrumcazfest.org sitesinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.


 

Bodrum Caz Festivali Tüm Hızıyla Sürüyor   Bodrum Caz Festivali Oasis Avm Sümbül Sokak   Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü   Uraz Kıvaner   Bodrum Caz Festivali Afiş Tasarım Yarışması Sergisi