Aret Vartanyan’ın Yeni Kitabı Eski Sevgililer Oteli Raflarda Yerini Aldı

Yazar ve Yaşam Atölyesi’nin Kurucusu Aret Vartanyan’ın, Gitme Zamanı ve Siyah Gözyaşı ile başlayan dörtlemesinin üçüncü kitabı Eski Sevgililer Oteli, geçtiğimiz akşam St. Regis Otel’de, basın, iş ve sanat dünyasından davetlilerin katılımıyla tanıtıldı.

Toplantının ardından Atiye Sokak’ta okurlarıyla buluşan Aret Vartanyan, buradaki sokak partisinde kitaplarını imzaladı.

 

Her bir kitabının seriden bağımsız da okunabildiği dörtlemenin üçüncüsü olan Eski Sevgililer Oteli, bir kadının kendisine acı veren babası dahil tüm erkekleri bir otelde toplayarak onlarla yüzleşmesini konu alıyor. Vartanyan bu kitabında, özellikle ülkemizdeki gerçekliklerden hareketle bir kadının gözünden yaşamı, insanı, ilişkileri ve gündelik hayatı, yapay zekânın hüküm sürdüğü, teknolojik yeni bir dünyada serimliyor.

 

Aret Vartanyan yeni kitabı ile ilgili olarak: “Her yıl Türkiye’nin dört bir yanında buluştuğum binlerce kadının hikâyesini bu seriye taşırken, sadece Türkiye’de değil dünyada insana, topluma ve yeni dünya düzenine kendi yaklaşımlarımı aktarıyorum. Ocak ayından başlayarak Avrupa’nın 7 ülkesinde kitabın yayımlanmasının paralelinde, kadınlarla her noktada buluşmaya devam edeceğim” dedi.

 

Her kitapla tekrar temelleri hazırlanan bu “kadın hareketi”nin gerçek hayattaki ilk adımları da, Eski Sevgililer Oteli ile birlikte atılıyor. “Erkekler değişirse kadınların dünyası da değişir ve kadınlar dünyayı değiştirebilir” diyen Vartanyan, yeni kitabıyla eşgüdümlü olarak bir Youtube kanalı olan Aret’in Kanalı”nda kadınlara özel bir bölüm açıyor. Bu özel bölümde, kadınlardan gelecek soruları yıl boyu videolarla yanıtlayacak olan Aret, kadınların günlük hayatlarındaki, iş yaşamlarındaki ve ilişkilerindeki sorunlara dokunmayı hedefliyor.

 

 

aret varyantan   gitme zamanı   siyah gözyaşı   eski sevgililer oteli