Anadolu Yakası’na yepyeni bir soluk geliyor

Anadolu Yakası’na yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanan Barbounia, kapılarını lezzet tutkunlarına açmaya hazırlanıyor.

İstanbul’un şehir hayatına kazandırdığı tarz sahibi ve yenilikçi markalarla dikkat çeken Ukalife, büyümeye devam ediyor… Ukalife’ın Akasya’da açılacak yeni restoranı Barbounia; yemek, müzik ve eğlenceyi tek adreste buluşturuyor.

İstanbul yeme-içme hayatının yeni gözdesi Barbounia, Türk mutfağına modern ve yenilikçi bir yorum getirirken, hem Akasya’ya, hem de Anadolu Yakası’na farklı bir alternatif sunuyor. Türk mutfağının hazinelerini, modern dokunuşlarla sunan Barbounia, aile ve arkadaş buluşmalarının yanı sıra, iş yemekleri için de uygun bir adres…

Barbounia’nın, Ukalife Master Chef’i Nihat Sancar’ın yaratıcılıkta sınır tanımayan yeteneğiyle şekillenen ve birbirinden seçkin lezzetlerin bulunduğu menüsünde, “Bahçe Domatesli Karides Söğüş”, “Dut Pekmezli Izgara Karides”, “Firik Pilavı Eşliğinde Safranlı Tavuk Şiş”, “Izgara Kokoreç ve Domates Salatası”, “Kuzu Gerdan Haşlama” gibi Türk mutfağına özgü tatlar yer alıyor. “Damla Sakızlı Su Muhallebisi”, “Yaprak Ciğer ve Sumaklı Rezene Salatası”, “Rezene Cacıklı Barbun”, “Peynir Tempura” ve “Bal Sos” ise menüyü tamamlayan lezzetler olarak öne çıkıyor. Kendine özgü dekorasyonu İç Mimar Erhan Sağır imzası taşıyan Barbounia’nın sıcak dokusu, konuklara keyifli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Ukalife’ın CEO’su Uğur Karabayır, kapılarını açmaya hazırlanan mekan için “Barbounia ile seçkin menü ve kaliteli müziği bir araya getirmeyi amaçladık. Mutfağımızın klasikleşmiş tatlarını farklı ve yenilikçi bir bakış açısıyla yorumladık. Lezzet tutkunlarını, Türk mutfağından esintiler sunan menülerimizi deneyimlemeye davet ediyoruz” dedi.

Barbounia   akasya   ukalife