Alice İçin Dans Ettiler

Geçtiğimiz şubat ayında prömiyeri gerçekleşen ve sezon boyunca 27 oyunda kapalı gişe oynayan, 60 bin seyirciyi ağırlayan ve Afife Ödülleri’nde “Haldun Dormen Özel Ödülü” alan Alice Müzikali için dansçı ve akrobat seçmeleri geçtiğimiz akşam gerçekleşti.

Başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim ve Merve Dizdar’ın yer aldığı Alice Müzikali’nin dansçı ve akrobat seçmelerine Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yaklaşık 300 profesyonel dansçı başvuruda bulundu.

Alice Müzikali’nin koreografı Beyhan Murphy ve ekibinin ön elemesinden geçen dansçılar geçtiğimiz akşam, sahnede ter döktüler. Ön elemeyi geçen 50 kişinin katıldığı seçmeler Murphy ve ekibinin yönlendirmesiyle gerçekleşti. Alice’de yer alacak dansçılar, son değerlendirme sonrası açıklanacak.

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Tuluğ Tırpan’ın müzikleri ve Beyhan Murphy’nin koreografisi, BKM, Zorlu PSM ve id ortak prodüksiyonuyla çağdaş bir müzikal uyarlama olarak 5 eylül itibariyle Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.

Serenay Sarıkaya’nın “Alice” olarak izleyici karşısına çıktığı müzikalde, Ezgi Mola Kraliçe, Enis Arıkan Tavşan, Şükrü Özyıldız Şapkacı, İbrahim Selim Kral, Merve Dizdar ise Kedi rolünü oynuyor.

alice