Ali Çebi Son Yolculuğuna Uğurlandı...

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi İlker Çebi'nin babası Ali Çebi'nin cenazesi, Büyükçekmece Kuba Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlığı'na defnedildi.

Çebi için ilk tören görev yaptığı Büyükçekmece Belediye Başkanlığı önünde gerçekleşti. Törene, Ali Çebi'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile vatandaşlar katıldı.

Ali Çebi'nin cenazesi, Büyükçekmece Kuba Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlığı'na defnedildi.

Cenaze töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çebi'yi, 30 yıla yakındır tanıdığını ifade ederek, "Bu bölgenin, bu coğrafyanın 40 yıla yakın etkin bir tarihi var. Silivri'den Bakırköy'e kadar olan bu coğrafyanın etkin tarihinin en kıymetli, buralara en fazla hizmeti geçmiş insanlarından birisidir rahmetli Ali Çebi. Hürmetimizi ve kendisine olan saygımızı her yerde dile getirmişizdir." diye konuştu.

Ali Çebi Son Yolculuğuna Uğurlandı   Ali Çebi   İlker Çebi