Alancha’da Hareketli Geceler...

Aşkın Arsunan’ın 212 New York stili müziği 212 İstanbul’a getirmek ve batı tınılarını Türk ezgileri ile harmanlamak amacıyla kurduğu Jazzino Band, büyüleyici tarzı ve kıvrak latin ritimleriyle Alancha Restaurant müdavimlerini dans ettirecek.

Latin caz, 60’lar, 70’ler, 80’lerin standartları, R&B, funk, pop ve showtunes türlerinden oluşan repertuarı, birbirinden yetenekli altı müzisyen 8, 15, 22 Şubat ve 1 Mart’ta Alancha’da seslendirecek. Alancha’da sahne alacak müzisyenler; Aşkın Arsunan (piano, vokal), Duygu Tarhan (vokal), Aycan Teztel (bas gitar), Volkan Öktem (davul) ve William Gonzales (perküsyon).

 

Avrupa ve Amerika’da müzisyen, aranjör ve kompozitör olarak ünlenen Aşkın Arsunan, “Balalayka” ve “Eşkiya” ve çeşitli belgesellerin film müziklerini yaptı. 90’larda İstanbul’a döndüğünde Sezen Aksu,Ajda Pekkan,Sertab Erener, Onno Tunç, Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Levent Yüksel gibi isimlerle çalışan Arsunan, 2000’li yıllarda Ethno Karma Project konserleriyle gönülleri fethetti.

  

Alancha Restaurant

Nişantaşı Maçka Residans’ta bulunan Alancha Restaurant İstanbul’un en sıra dışı yeme-içme mekanları arasında yer alıyor. Titizlikle hazırlanan yemekler hem tanıdık, hem de yepyeni hissi veriyor. En sıradan sokak lezzetleri bile Alancha’da bir başyapıt olarak sofraya geliyor. Yeni İskandinav tarzı, mutfakta olduğu kadar dekorasyon ve kullanılan servis malzemelerinde de kendini hissettiriyor. Alancha’nın imza yemeği, yabancı konukların da gözdesi olan ve Anadolu’nun 7 bölgesinden tatları biraraya getiren tadım menüsü. Şef Deniz Temel’in mutfağını yönettiği Alancha’da, konuklara özel kokteyller ve dikkatle seçilmiş bir şarap listesi sunuluyor. Cesur, sıra dışı ve kendine özgü bir tarzı olan Alancha Restaurant, gerçekleştirdiği canlı performanslarla gastronomüzikal bir deneyim de sunuyor.

Alancha’da Hareketli Geceler   Aşkın Arsunan   212 New York   212 İstanbul   Alancha Restaurant   Jazzino Band