Ağaoğlu'ndan Ampute Milli Takımımıza büyük destek

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası'nın finalinde İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Ampute Milli Takımı’na iş adamı Ali Ağaoğlu’ndan büyük bir destek geldi. Ağaoğlu ülkemize büyük bir gurur yaşatan milli takım oyuncularına yeni projesi olan Çekmeköy Park’tan birer ev hediye etti.

 

agaoglu_milli _takim_kapak

Geçtiğimiz Pazartesi günü, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltereyi 2-1 yenerek şampiyon olan Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularına Ağaoğlu Çekmeköy Pak projesinden hediye eden Ali Ağaoğlu, gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sena_Agaoglu_Kircal__Ali_Agaoglu__Alican_Agaoglu___Hasan_Rahvali

Türkiye’nin uluslararası alanda zorluklarla dolu bir dönemden geçtiğini belirten Ağaoğlu; “ Millet olarak çeşitli engellerle karşılaşıyoruz. İş dünyası da payına düşen zorluklarla boğuşuyor. Böyle bir dönemde Avrupa şampiyonu olan Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı’mızın dosta düşmana gösterdiği bir şey var: Türk milleti olarak aşamayacağımız engel yok. Ampute milli takımının birbirinden değerli oyuncularının elleri kolları olmayabilir, ama aslan gibi yürekleri var. Bu vatan sevgisi, Türkiye sevgisi ile dolu sapasağlam yürekleri ile hepimizi onurlandırdılar.” dedi.

Birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya en fazla ihtiyacımız olan dönem

Türkiye’nin şu dönemde birlik, beraberlik ve dayanışmaya daha fazla ihtiyacının olduğunu vurgulayan Ağaoğlu; “Türkiye‘nin iç ve dış düşmanlarla boğuştuğu, en fazla birliğe, beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacı olduğu bir dönemde o dağ gibi yürekleriyle, katıksız ve karşılıksız vatan sevgileriyle bu ülke insanlarını bir yumruk gibi birleştirdiler. Türkiye bu aslanlar için bölgesel, siyasal, etnik farklılıklarını, hiç düşünmeden ay-yıldızın çevresinde birleşti.” dedi.

Aslanlarımıza, borcumuzu ödemenin zamanıdır

Bu tür sportif başarıların Türk halkını birbirine kenetlediğini belirten Ali Ağaoğlu; “Ben çok uzun yıllardır Türk insanının böyle bir birlikteliğine tanık olmadım. Bunu bize sağlayan aslanlarımıza, şimdi bizim borcumuzu ödemenin zamanıdır. Onlar engelleri aştı sıra bizde. Elbette bu vatan sevgisinin bir karşılığı olamaz ama ben aslan yürekli takımımızın oyuncularına birer daire hediye ediyorum. Helali hoş olsun. Güle güle otursunlar.” dedi.

 ampute-milliler-sampiyon-jpg

 Ampute Milli Takım oyuncuları Ağaoğlu’nun jestine alkışlarla karşılık verdi

Basın toplantısı sırasında Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ile bir telefon görüşmesi de yapan Ali Ağaoğlu milli takım oyuncularına Türk halkına büyük gurur yaşattıklarını, birlik ve beraberliği sağlayan temel unsur olduklarını belirtti. Tüm oyuncuların aslan gibi bir yüreğe sahip olduklarını ifade eden Ali Ağaoğlu; “Başarınızın karşılığı kesinlikle maddi ve manevi ölçülemez fakat biz Ağaoğlu Grubu olarak bunu bir görev saydık bu yüzden bu evler size ananınızın ak sütü gibi helaldir. Mutlu ve huzurlu bir şekilde oturun.” dedi. Ağaoğlu’nun bu jesti karşısında duygulanan oyuncular, alkışlarla karşılık vererek Ali Ağaoğlu’na milli takıma ve Türk sporuna verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

 Sena_Agaoglu_Kircal__Ali_Agaoglu__Alican_Agaoglu__1_

 Sözlerine ulu önder Atatürk’ün engeller karşısındaki görüşünü ifade ederek devam eden Ağaoğlu:“Atatürk’e soruyorlar, “Paşam nasıl başardın?” diye. Atatürk şöyle diyor: “Hayal ettim. Hayalimin önündeki manileri tespit ettim. Manileri kaldırdığımda hayalim kendiliğinden gerçekleşti.”

Ali Ağaoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı. “Sadece sportif başarıları için değil, hayallerimizin önündeki engelleri kaldırmaya ilham verdikleri için sporcularımızı kutluyorum. Bize Onur verdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ağaoğlu sadece Ampute Milli Takımına değil 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonasında "12 Dev Adam"a gümüş madalya kazandıkları için ve 2012 yılında Londra Olimpiyat Oyunlarında ülkemize başarı ve madalya kazandıran  5 sporcuya da projelerinden ev hediye etmişti. Spora olan desteği ile bilinen Ağaoğlu çizgisini bozmadı ve Türkiye'ye Şampiyonluk getiren Ampute Milli Takımına da bir jest yaptı. 

Bas__n_Mensuplar___Kahvalt__

Ampute Milli Takımı   Ali Ağaoğlu   Çekmeköy Park   Avrupa Ampute Futbol Federasyonu   Ağaoğlu'ndan Ampute Milli Takımımıza büyük destek