6. Boğaziçi Film Festivali Ekim Ayında Başlıyor…

26 Ekim’de başlayacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nin Basın Toplantısı bugün yapıldı. Soho House İstanbul’da gerçekleşen ve festivalin bu yılki programının ve yeniliklerinin tanıtıldığı toplantıda festival başkanı Ogün Şanlıer, Boğaziçi Film Festivali’nin yerli sinemaya olan katkısına vurgu yaptı.Türkiye ve dünya sinemasının en yeni ve ödüllü örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nde, 41 ülkeden 90 yönetmenin toplam 88 filmi gösterilecek.

26 Ekim’de başlayacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nin Basın Toplantısı bugün yapıldı. Soho House İstanbul’da gerçekleşen ve festivalin bu yılki programının ve yeniliklerinin tanıtıldığı toplantıda festival başkanı Ogün Şanlıer, Boğaziçi Film Festivali’nin yerli sinemaya olan katkısına vurgu yaptı.Türkiye ve dünya sinemasının en yeni ve ödüllü örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nde, 41 ülkeden 90 yönetmenin toplam 88 filmi gösterilecek.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, İstanbul Boğazı Belediyeleri Birliği ana sponsorluğunda ve Kurumsal İş Ortağı TRT, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı, İletişim Ortağı TV+ ile Kurumsal İletişim Ortağı TürkMedya’nın destekleriyle düzenlenecek 6. Boğaziçi Film Festivali, 26 Ekim’de başlıyor. 3 Kasım’a dek sürecek festivalin Basın Toplantısı ise bugün Soho House İstanbul’da yapıldı.

 

Boğaziçi Film Festivali’nin bu yılki programının ve yeniliklerinin tanıtıldığı toplantının açılışını festival başkanı Ogün Şanlıer yaptı. Boğaziçi Film Festivaliile Türkiye’de sinema alanında gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası etkinliklerin en önemlilerinden birisi olma yönünde sağlam ve emin adımlarla yürümeye devam ettiklerini söyleyen Şanlıer, “Hem yerli sinemamızın hem de uluslararası sinema dünyasının önemli ve usta isimlerine İstanbul'da ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi. Yerli sinema üretimine verdikleri desteğin öneminden de söz eden Şanlıer, TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenledikleri Bosphorus Film Lab ile genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

boğaziçi film festivali