6. Boğaziçi Film Festivali Başladı...

6. Boğaziçi Film Festivali, Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapılan Açılış Gecesi ile başladı. Festivalin Genel Koordinatörü İrem Şentürk’ün açılış konuşması'nı yaptığı gecede, Artistik Direktör Emrah Kılıç “Herkesi festival kataloğumuzu keşfetmeye davet ediyorum” dedi.

Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeleri Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan'da festivale olan katkılarından büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve “Sinema kendimizi gördüğümüz şeydir. Asıl İstanbul Boğaziçi’dir. Boğaziçi’nden bakınca İstanbul’dur gerçek İstanbul. İstanbul Boğazı Belediyeleri Birliği olarak festivali desteklediğimiz için çok mutluyuz. Boğaziçi Film Festivali’nin Beyoğlu’nda, kültür ve sanatın merkezinde yapılması çok güzel ve önemli” dedi.

Gecede Ukraynalı usta yönetmen Sergei Loznitsa’ya da Onur Ödülü verildi. Ödülü festival başkanı Ogün Şanlıer’in elinden alan Loznitsa, festivale ödül için teşekkür ederek şunları söyledi: “Şimdiye kadar 25 film yaptım ama bu bir şey sayılmaz. Sizleri filmlerimi hep birlikte izlemeye davet ediyorum. Salonlarda ve Pazar günü de Master Class'ta buluşmak üzere.” dedi. Festival pazar akşamına kadar devam edecek.

6. Boğaziçi Film Festivali Başladı