42 Maslak Art!SPACE Gallery'de yeni sergi heyecanı...

42 Maslak Art!SPACE Gallery #1, Ahmet Tükenmez’in endüstriyel bir malzeme olan mukavvayı farklı anlamlarda kullanarak çeşitli imgeler yarattığı ‘Beyond the Horizon/Ufkun Ötesinde’ sergisine 8 Mart-7 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

‘Beyond the Horizon / Ufkun Ötesinde’  sergisinde Ahmet Tükenmez, mukavvayı farklı şekillerde kullanarak yarattığı imgelerle ve renk kullanımıyla gündelik hayatta gördüğümüz objeleri kendi gerçekliğiyle yansıtıyor. Hangi parçanın ne zaman ve hangi koşullarda doğru yeri bulacağı kişinin hayal gücüne, pratikliğine ve tahmin gücüne bırakılıyor. Ufkun ötesine geçildiğinde doğru parçanın doğru yeri en kısa zamanda bulabileceğini vurgulayan sergide; var olanı değil ‘öte’de olanı görmenin önemli olduğunun altı çiziliyor. Bu bağlamda bir yapbozu andıran sergide yapbozun parçalarını birleştirmek izleyiciye kalıyor ve izleyicinin kendi etkisini kurgulayıp kurgulamadığı mercek altına alınıyor.  Böylelikle farklı perspektifler ortaya çıkarılıyor.

Küratörlüğünü İsmet Doğan’ın yaptığı, görsel dilin sonsuzluğuna vurgu yapan Ahmet Tükenmez’in ‘Beyond the Horizon / Ufkun Ötesinde’ adlı sergisi, 8 Mart – 7 Nisan tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de izleyiciyi ‘ufkun ötesine’ geçmeye davet ediyor.

Maslak 1453   42 Maslak Art!SPACE Gallery