11. Kırkpınar Sanat Akşamlarında Ferhat Göçer Rüzgarı…

Pop müziğin usta ismi Ferhat Göçer, 11. Kırkpınar Sanat Akşamları kapsamında dün akşam Sapanca Kırkpınar Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne aldı.

Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü şarkıcı, çok özel açıklamalarda bulundu. Kırkpınar Sanat Akşamlarının 11 yıldır geleneksel olarak gerçekleştirilmesinin Sapanca'ya değer kattığını, önemli sanatçıları müzikseverlerle buluşturması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Göçer, organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür etti.

"Ayağım kırıkken bile burada sahne aldım"

Sapanca'nın kendisi için çok önemli olduğunu kaydeden Göçer, 2008 yılında ayağı kırıldığında bile Kırkpınar Sanat Akşamları etkinliğine katıldığı anları şöyle anlattı; "2008 yaz aylarında şuradan beni tekerlekli sandalye ile sahneye çıkardıklarını hatırlıyorum. Sahnede kıpırdamadan şarkı söylemiştim. Konser bitince beni alıp tekrar ambulansa koyup hastaneye götürmüşlerdi. Benim için ilginç bir hatıra olmuştu." 

"Müzikte dijital dönüşüm yaşanıyor"

 

Söz ve müziği kendisine ait olan single çalışması Orient'in, çok kısa sürede dijital müzik listelerinde 1 numaraya ulaştığını belirten tecrübeli popçu, dünya müzik sektöründe büyük bir değişim olduğunu kaydederek, dijital dönüşümün içinde var olmanın şarkıcılar için de, dinleyenler için de önemli olduğunu vurguladı. Göçer, 10-15 gün içinde Orient şarkısına klip çekeceğini de ekledi.

 

11. Kırkpınar Sanat Akşamlarında Ferhat Göçer Rüzgarı   Sapanca Kırkpınar Açık Hava Tiyatrosu   Ferhat Göçer