10. Yıl Onuruna Muğla’da “Yeni Doğan Bakım Ünitesi” Açıyorlar...

Erken Doğan bebekler için kurulan ve bu yıl 10. Yılını kutlayan ERDODER, yılın ilk etkinliğini Etiler Limon köyiçi’nde yaptı. Dernek Başkanı Canan Göztepe ve restoranın sahibesi Ceyda Becek’in ev sahipliğinde gerçekleşen öğle yemeğinde dernek üyeleri ve destekçileri yalnız bırakmadı.

Canan Göztepe’nin açılış konuşması ile başlayan öğle yemeği daha sonra derneğe destek sağlamak amaçlı sürpriz hediyeli çekilişler yapılarak destek sağlandı. Yapılan çekilişlerde Güzellik, kıyafet, çeyrek altın, akşam yemeği ve diş bakımı hediyeleri verildi. Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (ERDODER) üyeleri, Mardin ve Kars’tan sonra geçen yıl üçüncüsü ‘yeni doğan bakım ünitesi’ni Sinop’ta açmışlardı. Bu yıl 10. Yıl şerefine 4.cüsünü turizmin gözbebeği olan Muğla’da hizmete sokacaklar.

Yemeğe katılan isimler arasında; Aslı Aydın, Meral Kosif, Neşe Sert, Sibel Vatandost, Neval Gürel, Semiramis Sekban, Nilgün Diptaş, Özlem Yıldız, Ceyda Becek, Tuğçe Aziz, Seycan Tanfer, Petek Ertüre, Ebru Yılmaz, Selma Ateş ve Dilek Birgen gibi isimler vardı. Ülkemizdeki bebek ölümlerinin en büyük sebeplerinden biri, erken doğum olarak bilinen prematüre doğumdur. Her 10 bebekten 1’i prematüre doğmakta ve bebek ölümlerinin %75’ini teşkil etmektedir.  ERDODER (Erken Doğan (Prematüre) Bebekleri Yaşatma Derneği) bu oranların azaltılması için annelerin bilinçlendirilmesi, erken doğum riski bulunan ailelere pskikolojik ve maddi destek sağlanması, doğum sonrası bakım ve ailenin eğitilmesi yolunda çalışmalar yapmaktadır.

10. Yıl Onuruna Muğla’da “Yeni Doğan Bakım Ünitesi” Açıyorlar   Etiler Limon köyiçi   ERDODER   Canan Göztepe   Ceyda Becek   slı Aydın   Meral Kosif   Neşe Sert   Sibel Vatandost   Neval Gürel   Semiramis Sekban   Nilgün Diptaş   Özlem Yıldız   Ceyda Becek   Tuğçe Aziz   Seycan Tanfer   Petek Ertüre   Ebru Yılmaz   Selma Ateş   Dilek Birgen